RSS

zapisz się: RSS Artykuły

szukaj

Brak wyświetlania się dalszych stron komentarzy na stronach statycznych

Komentarze 0

Pióro położone na notatkachRobiąc nową skórkę dla bloga testowałem wszystko, czy aby na pewno dobrze działa. I tu natknąłem się na pewnego buga. Występuje on w świeżej wersji sNews 1.7. Wcześniej go nie zauważyłem. Mianowicie komentarze na stronach statycznych nie wyświetlają się prawidłowo. Jeśli liczba komentarzy przekroczy ilość jaką chcemy, aby była na jednej stronie, wówczas następuje podział na strony. Niestety wyświetlane na każdej stronie te same komentarze - te z pierwszej strony. Zmienia się tylko adres strony, a komentarze pozostają te same.

Co jak co, ale to jest dosyć poważny błąd jak na mój gust. Poszperałem trochę w sieci i znalazłem rozwiązanie, którego autorem jest "Easy". Szukamy w snews.php w sekcji STARTUP linijki:

if (substr($url[1], 0, 1) == l('comment_pages') && is_numeric(substr($url[1], 1, 1))) $commentsPage = $url[1];

i zamieniamy na:

if (@substr($url[1], 0, 2) == l('comment_pages') && is_numeric(substr($url[1], 2))) $commentsPage = $url[1];

Gotowe! Teraz można swobodnie przeglądać wszystkie strony komentarzy na stronach statycznych.

Zmiana ta wywołuje jednak niewielki błąd w breadcrumbs - tam gdzie jest pokazana ścieżka do strony, na której aktualnie jesteśmy. Mianowicie pomiędzy stroną główną a naszą aktualną pojawiają się dwie kropki zamiast jednej. Aby przywrócić ład należy zamienić tę linijkę (w sekcji BREADCRUMB):

echo (!empty($subcatSEF) ? ' '.l('divider').' '.$link.$categorySEF.'/">

na tę:

echo (!empty($subcatSEF) && substr($subcatSEF, 0, 2) != l('comment_pages') ? ' '.l('divider').' '.$link.$categorySEF.'/">

Teraz można cieszyć się w pełni z usunięcia błędu.

Podziel się

Bookmark and Share

Komentowanie zostało zablokowane