RSS

zapisz się: RSS Artykuły

szukaj

Dwa adresy dla tych samych stron w sNews - duplicate content

Komentarze 2

Tarcza trafiona dwiema rzutkamiNa pierwszy rzut oka nie jest to widoczne, ale należy wiedzieć, że istnieje problem duplikacji treści w sNews. Artykuły, kategorie i strony dostępne są pod dwoma adresami: ze slashem na końcu "/" oraz bez niego. Oczywiście, aby sNews był jeszcze bardziej przyjazny wyszukiwarkom nie powinien mieć zdublowanych treści na stronie, a taka mała różnica w adresie WWW jest dla wyszukiwarek istotna. Są to dwie różne strony dla robotów wyszukiwarek, a ich treść jest taka sama.

W celu rozwiązania tego problemu można posłużyć się plikiem .htaccess w folderze instalacyjnym naszego CMSa. Zrobimy przekierowanie.

RewriteEngine On
#RewriteBase /snews
RewriteCond %{REQUEST_URI} ^/[^.]+[^/]$ 
RewriteRule ^(.*)$ http://domena.pl/folder-z-snews/$1/ [R=301,L]

Należy dodać dwie ostatnie linijki do pliku .htaccess. W miejsce zaznaczonego fragmentu należy wpisać adres, w którym zainstalowany mamy sNews. Jeśli jest to podfolder domeny, to piszemy według powyższego schematu. Natomiast jeżeli nasza instalacja CMSa znajduje się w domenie głównej, to wówczas wpisujemy tylko samą domenę.

Dzięki temu prostemu zabiegowi adresy kończące się bez slasha będą przekierowywane na adresy ze slashem. Problem duplicate content w sNews zostaje rozwiązany.

Podziel się

Bookmark and Share

 1. spioch
  spioch napisał(a):

  Lepiej chyba bez nazwy domeny:
  RewriteCond %{REQUEST_URI} !(.*)/$
  RewriteRule ^(.*)$ $1/ [L,R=301]
  tak jak np jest pokazane tu:
  http://mdj.us/web-development/force-the-trailing-slash-on-your-urls-with-modrewite-and-htaccess/

  wtedy nie trzeba pamietac o zmianie domeny przy prznoszeniu plikow z np z localhost na serwer

 2. Paweł Landzberg
  Paweł Landzberg napisał(a):

  U mnie niestety taka regułka nie działa. Między domeną a resztą adresu pojawia się fragment "/home/nazwa_uzytkownika_hostingu/ftp/". Może coś u mnie jest nie tak. W sumie lepiej byłoby nie musieć pamiętać o zmianie domeny w regułce. Choć właściwie nie ma przy tym dużo roboty, tylko trzeba pamiętać o tym w razie czego.

Komentowanie zostało zablokowane