RSS

zapisz się: RSS Artykuły

szukaj

Favicon w sNews - niewielka grafika obok adresu strony

Komentarze 2

Pole adresu w przeglądarceFavicon jest niewielką grafiką znajdującą się obok adresu www w przeglądarce. Dzięki niemu można wyróżnić naszą witrynę spośród milionów innych. Opiszę pokrótce jak dodać favicona do naszego CMSa.

Dodanie favicona do sNews nie różni się zbytnio od dodawania go do zwykłych stron. Najpierw należy przygotować oczywiście plik graficzny. Najlepiej w formacie "ico", gdyż nie wszystkie przeglądarki obsługują favicony z innymi rozszerzeniami.

Ok no to lecimy. Najpierw wybieramy grafikę, która ma stać się faviconem. Następnie możemy skorzystać z generatora faviconów. Na danej stronie klikamy na "Import Image" po lewej stronie. Na nowej stronie obok pola formularza "Image File" klikamy na przycisk "Przeglądaj" (może być też "Wybierz" lub "Browse" w zależności od przeglądarki) i wybieramy z naszego komputera plik, który ma być faviconem. Pod spodem mamy do wyboru dwie opcje: "Keep dimensions" - oznacza, że proporcje wybranej grafiki będą zachowane. Drugą jest "Shrink to square icon" - wybrana grafika będzie przekształcona do kwadratu. Następnie klikamy na "Upload". Po chwili mamy wygenerowanego favicona. Po prawej stronie mamy mini panel z narzędziami graficznymi, gdybyśmy chcieli dokonać drobnych zmian w naszym faviconie. Gdy jesteśmy już zadowolenie klikamy na dole na "Download Favicon". Tym sposobem mamy już favicona na naszym komputerze.

Przechodzimy do dodania favicona do naszej strony. W tym celu najpierw umieszczamy favicona w folderze instalacyjnym sNews. Jeśli sNews mamy zainstalowane w domenie głównej to umieszczamy favicona w domenie głównej, natomiast jeśli mamy zainstalowane sNews przykładowo w folderze "cms" to umieszczamy naszą grafikę w tym samym folderze. Tak czy inaczej favicon powinien być w tym samym folderze co snews.php i index.php.

Następnie dodajemy do index.php jedną linijkę w sekcji "head"(może być ona na przykład zaraz pod stylami):

<link rel="stylesheet" type="text/css" href="css/style.css" />
<link rel="shortcut icon" type="icon" href="favicon.ico" />

Dodajemy drugą linijkę z powyższych. Jeśli Twój favicon ma inną nazwę to zmień ją w powyższym przykładzie (zaznaczony fragment).

Teraz nasza mała ikonka obok adresu powinna być widoczna.

Podziel się

Bookmark and Share

 1. Patrycjusz Różański
  Patrycjusz Różański napisał(a):

  Super. Cieszy oko. Dodam tylko, że polecam korzystanie z generatorów.

  http://www.favicon.cc/
  http://tools.dynamicdrive.com/favicon/
  http://favicon-generator.org/

  Warto ułatwiać sobie życie :D

 2. Paweł Landzberg
  Paweł Landzberg napisał(a):

  Ale gafę walnąłem :P W treści wpisu zapomniałem zrobić linka do generatora faviconów, którego dotyczy ten opis.

Komentowanie zostało zablokowane