RSS

zapisz się: RSS Artykuły

szukaj

Kod znajdujący się po wpisie - po ostatnim akapicie

Komentarze 0

Wpis do blogaDzisiaj chcę podzielić się niewielką, aczkolwiek przydatną informacją. Od niedawna na blogu pojawiły się reklamy Google. Znajdują się one tuż pod wpisami. Niestety tak, jak mam to tu zrobione nie można zrobić poprzez "dodatkową treść". Reklamy występowały by wówczas na każdych stronach - włącznie z kategoriami i stroną główną. Dlatego chcę Ci powiedzieć gdzie w pliku "snews.php" należy wstawić kod, aby był wyświetlany tylko pod wpisami.

Jest to o tyle przydatne, że przykładowo podczas przystosowywania tej skórki wykorzystałem to miejsce również, aby wstawić tam odpowiednie znaczniki szablonu. Ok, do rzeczy. Miejsca należy szukać w funkcji "center" oczywiście. Zostało ono zaznaczone poniżej:

switch ($tag) {
	case 'date':
		echo $a_date_format;
		break;
	case 'readmore':
	case 'comments': ;
		break;
	case 'edit':
		if (_ADMIN) {
			echo ' '.$edit_link;
		}
		break;
	default:
		echo $tag;
}
} 
echo 'Tu wpisujemy kod majacy się pojawic po wpisie';
} else if (_ADMIN) {
	echo '<p>'.$edit_link.'</p>';

Jeśli wpiszemy jakikolwiek kod w zaznaczonym wyżej miejscu to pojawi się on po ostatnim akapicie wpisu. Dotyczy to zarówno artykułów, jak i stron - nie dotyczy to stron wbudowanych jak "archive", "contact", itp.

Dobrze, ale być może zauważyłeś, że na stronie "o autorze" nie wyświetlają się reklamy. Jest to spowodowane tym, że powyższy kod dotyczy artykułów i stron, które mają włączone "infoline" - data, komentarze, itp. Na stronie "o autorze" nie mam włączonej tej opcji.

Nic jednak nie szkodzi, aby na takich stronach dodać coś po ostatnim akapicie. Rozwiązałem ten problem także na swoje potrzeby. Szukamy nieco wyżej w funkcji "center" poniższego fragmentu i dodajemy zaznaczony kod:

$edit_link = $link.'?action=admin_article&amp;id='.$r['aid'].'" title="'.$title.'">'.l('edit').'</a> ';
	$edit_link.= ' '.l('divider').' '.$visiblity;
	if ($infoline == false) {
		echo 'Tu wpisujemy dowolny kod';
	}
	if (!empty($currentPage)) {
		if ($infoline == true) {

Takie rozwiązanie działa u mnie w 100%. W tym miejscu sprawdzam, czy jest włączone "infoline". Jeśli nie to wklejany jest kod podany w miejscu "Tu wpisujemy dowolny kod". Kod ten pojawi się po ostatnim akapicie we wpisie, w którym nie ma "infoline".

Mam nadzieję, że te wskazówki pomogą Wam i nie będziecie musieli szukać, miejsca w "snews.php", w którym kończą się wpisy.

Podziel się

Bookmark and Share

Komentowanie zostało zablokowane