RSS

zapisz się: RSS Artykuły

szukaj

Zabronienie robotom wyszukiwarek indeksowania strony logowania

Komentarze 0

Search Engine OptimizationWczoraj Google zaczęło indeksować mojego bloga. Od razu zauważyłem, że zaindeksowana jest jedna strona, której nie chce, aby była w indeksie wyszukiwarek. Chodzi o stronę do logowania: domena.pl/login/.

Aby zablokować indeksowanie tej strony można po prostu usunąć (przed procesem indeksacji) fragment z index.php odpowiedzialny za wyświetlanie tego odnośnika. Jednak wygodnie jest, gdy znajduje się gdzieś na stronie odnośnik logowania. Dlatego można zapobiec indeksowaniu tej strony na inne sposoby.

Można zablokować tworząc plik robots.txt a w nim umieścić kod:

User-agent: *
Disallow: /login/

Następnie należy umieścić ten plik w folderze głównym naszej domeny.

Można także dodać do odnośnika logowania atrybut "rel" z wartością "nofollow". W takim wypadku robot będzie wchodził na tę stronę, ale będzie ją ignorował - czyli jej nie zaindeksuje. Ważne jest, aby dodać ten atrybut zanim robot zacznie indeksować stronę. W celu dodania "nofollow" należy dodać do poniższego kodu w snews.php zaznaczony fragment:

// LOGIN LOGOUT LINK
 function login_link() {
   $login = '<a href="'._SITE;
   $login .= _ADMIN ? 'administration/" title="'.l('administration').'">'.l('administration').'</a> '.l('divider').' <a href="'._SITE.'logout/" title="'.l('logout').'">'.l('logout') :
     'login/" rel="nofollow" title="'.l('login').'">'.l('login').'';
   $login .= '</a>';
   echo $login;
 }

Po tej zmianie zawartość strony logowania będzie ignorowana przez wyszukiwarki.

Podziel się

Bookmark and Share

Komentowanie zostało zablokowane