RSS

zapisz się: RSS Artykuły

szukaj

Modyfikacja infoline - data, komentarze, czytaj dalej

Komentarze 0

Znak i - informacjeOstatnio napisałem jak upiększyć wyświetlanie się daty i linka do komentarzy. Dziś chcę pokazać kilka manipulacji jakie zrobiłem dodatkowo z całym "infoline" - czyli tą linią z informacjami "Czytaj dalej", linkiem komentarzy i datą. Aby skorzystać z informacji tu zawartych należy najpierw zaznajomić się z modem, z którym się wiąże ten wpis. Znajdziesz go na tej stronie.

Najpierw wróćmy do moda z ostatniego wpisu. Sprawia on, że data i odnośnik do komentarzy jest wyświetlany pomiędzy tytułem a treścią wpisów w divach. Zmiana ta wyświetlana jest zarówno w artykułach/stronach, jak i stronie głównej oraz kategorii. Nie chciałem jednak, aby data i link do komentarzy wyświetlały się w taki sposób na stronie głównej/kategorii. Usunąłem tego moda z tych stron. Aby tego dokonać należy do tej modyfikacji dodać zaznaczony kod:

if ($infoline == true) {
  if ($_ID) {
    echo '<div class="post_date">'.$a_date_format.'</div>';
	if ($r['commentable'] == 'YES' || $r['commentable'] == 'FREEZ') { //ta linijka sprawdza czy komentarze są włączone lub zablokowane
		echo '<div class="post_comments">'.$link.$uri.'/'.$r['asef'].'/#'.l('comment').'1">'.l('comments').' ('.$comments_num.')</a></div>';
		}
	echo '<br class="clearer" />';
  }
}

Dzięki temu modyfikacja ta będzie wyświetlana wówczas, gdy będziemy na stronie dodatkowej lub na stronie z artykułem. Na stronie głównej i kategorii nic się nie wyświetli.

Po tej zmianie na stronie głównej o kategorii powinien zostać tylko link "Czytaj dalej". Teraz opiszę drobną modyfikację, która sprawi, że owy link nie będzie wyświetlany, a zamiast niego pojawi się pojemnik, w którym będzie data wpisu. Oczywiście pojawi się tylko na stronie głównej/kategorii. Szukamy fragmentu, który już zmodyfikowaliśmy i dokonujemy zaznaczonych zmian:

switch (true) {
	case ($tag == 'date'):
		//echo $a_date_format;
        echo '<div class="info"><em>data wpisu</em>: '.$a_date_format.' | <em>autor</em>: Imię Nazwisko</div>';
		break;
	case ($tag == 'readmore' && strlen($r['text']) > $shorten):
		//echo $link.$uri.'/'.$r['asef'].'/">'.l('read_more').'</a> ';
		break;
	case ($tag == 'comments' && ($commentable == 'YES' || $commentable == 'FREEZ')):
		//echo $link.$uri.'/'.$r['asef'].'/#'.l('comment').'1">
		//'.l('comments').' ('.$comments_num.')</a> ';
		break;
	case ($tag == 'edit' && _ADMIN):
		echo ' '.$edit_link;
		break;
	case ($tag != 'readmore' && $tag != 'comments' && $tag != 'edit'):
		echo $tag;
		break;
}

Pierwszy podświetlenie sprawi, że data i autor pojawią się pod początkiem wpisu na stronie głównej/kategorii. Całość będzie w divie o klasie "info". Druga zmiana to zakomentowanie widocznej linijki kodu. Dzięki temu odnośnik "Czytaj dalej" nie będzie wyświetlany.

Do pełni sukcesu trzeba jeszcze jednej zmiany, ponieważ na razie nasz div jest opleciony w znacznik <p> o klasie "date". W tym celu szukamy linijki na samej górze snews.php:

'infoline' => '<p class="date">,readmore,comments,date,edit,</p>',

i zamieniamy ją na:

'infoline' => 'readmore,comments,date,edit',

Teraz nasz div z datą wyświetla się poprawnie. Należy zwrócić również uwagę na to, że powyższa zamiana usuwa również paragraf na stronach dodatkowych oraz artykułach (widać to po tym, że znika kreska - górna krawędź paragrafu).

Dzięki tym paru zmianom oraz odpowiednim użyciu arkuszu stylów można diametralnie zmienić wyświetlanie się dodatkowych informacji.

Podziel się

Bookmark and Share

Komentowanie zostało zablokowane