RSS

zapisz się: RSS Artykuły

szukaj

Tłumaczenie sNews 1.7

Komentarze 0

Słownik angielskiJeśli mamy zainstalowany sNews 1.7 to od razu widzimy, że jest cały w języku angielskim. W takim razie należy go spolszczyć. Napiszę krok po kroku jak tego dokonać.

Na początek należy pobrać plik z tłumaczeniem. Można go dostać poprzez tę stronę. Jest na niej jasno wytłumaczone skąd można pobrać tłumaczenie.

Gdy mamy już pobrany plik należy wysłać jego zawartość (PL.php) na serwer z zainstalowanym CMSem, do folderu lang. Następnym krokiem będzie przełączenie w panelu admina języka sNews. Pole zmiany języka CMSaW tym celu klikamy w panelu na link "Setting", na kolejnej stronie klikamy na "Time and Locale Setting". Otwiera nam się zakładka, w której w polu "sNews Language" zamiast EN wpisujemy PL. Po czym klikamy na przycisk "Save".

Mamy już przetłumaczonego CMSa i możemy usunąć z serwera, z folderu lang plik z angielskim językiem - EN.php.

Jednak tłumaczenie nie jest kompletne. Widzimy, że po prawej stronie nadal nie jest przetłumaczona część nawigacji: Categories, RSS Feeds, New Posts i New Comments. Możemy to przetłumaczyć ręcznie. Aby to zrobić należy zmienić plik index.php. Szukamy w takim razie w nim następującego fragmentu:

<h3>Categories</h3>
  <ul>
   <?php categories(); ?>
  </ul>
<h3>RSS Feeds</h3>
  <ul>
   <?php rss_links(); ?>
  </ul>
   <?php extra(); ?>
  </div>
  <div class="single">
<h3>New Posts</h3>
  <ul>
   <?php menu_articles(0,10); ?>
  </ul>
<h3>New Comments</h3>

Tłumaczymy kolejno fragmenty znajdujące się pomiędzy znacznikami h3. Przykładowe tłumaczenia mogą być takie: Kategorie, Kanały RSS, Nowe wpisy, Nowe komentarze. Po przetłumaczeniu zapisujemy plik i aktualizujemy go na serwerze.

Nieprzetłumaczony fragment breadcrumbsKolejna nieprzetłumaczona część znajduje się na pasku pokazującym naszą aktualną pozycję na stronie. Gdy klikamy na kategorię "Nieskategoryzowane", widzimy, że nie jest to słowo przetłumaczone na pasku.

Edycja nieprzetłumaczonej kategorii UncategorizedAby ten stan rzeczy zmienić wchodzimy do naszego panelu admina i klikamy na przycisk "Przeglądaj" w wierszu "Kategorie". Ukaże się nam strona, na której mamy nieprzetłumaczoną kategorię "Uncategorized". Klikamy na Edytuj i zmieniamy jej nazwę i link na taki, jaki chcemy. W tym przypadku może to być nazwa "Nieskategoryzowane".

Nieprztłumaczone słowo 'Comments' na początku komentarzyNastępne nieprzetłumaczone słowo możemy zauważyć, gdy napiszemy pierwszy wpis z możliwością komentowania. Nie jest przetłumaczone słowo "Comments" na początku komentarzy. W celu przetłumaczenia należy zmienić plik snews.php. Otwieramy więc go i szukamy fragmentu:

// COMMENTS
  function comment($freeze_status) {
 echo '<h3>Comments</h3>';
 global $categorySEF, $subcatSEF, $articleSEF, $_ID, $commentsPage;

Tłumaczymy zaznaczone słowo na polskie np. Komentarze.

W ten o to sposób mamy przetłumaczone naszego CMSa.

Podziel się

Bookmark and Share

Komentowanie zostało zablokowane