RSS

zapisz się: RSS Artykuły

szukaj

Instalacja Google Analytics w sNews - nowy kod

Komentarze 3

Trójwymiarowy wykres kołowyJakiś czas temu Google wprowadziło nowy kod śledzący odwiedziny. Instalacja Analytics ze starym kodem została opisana w poprzednim wpisie o Analytics w sNews.

Całość instalacji przebiega praktycznie tak samo, jak w przypadku starego kodu z jedną różnicą. Aktualnie kod śledzenia należy umieścić przed znacznikiem </head> w pliku index.php naszego CMSa. Dawniej należało umieścić kod na samym końcu owego pliku, przed znacznikiem zamykającym </body>. To jest cała różnica.

Zaletą bieżącej instalacji Analytics jest to, że kod jest umieszczony w górnej części strony, a nie na samym dole. I co z tego? – być może spytacie. Ano to, że wcześniej, aby kod śledzenia zarejestrował odwiedzającego, to musiał on wczytać praktycznie całą stronę. Teraz, gdy kod jest w nagłówku strony, to odwiedzający jest rejestrowany, nawet gdy strona nie jest do końca wczytana. W moim mniemaniu Analytics częściej będzie rejestrować osoby, które nawet nie dotrwają do wczytania się strony a już ją opuszczą. Jednak w przypadku sNews nie powinno być dużej różnicy, gdyż stronki na tym silniku bardzo szybko się wczytują.

Podziel się

Bookmark and Share

 1. Andy
  Andy napisał(a):

  Ciekawa informacja. A mozna go wczytać z pliku zewnętrznego?

 2. citizenship
  citizenship napisał(a):

  Dobre usprawnienie

 3. online trade
  online trade napisał(a):

  Wszystkiego dobrego w Nowym Roku

Komentowanie zostało zablokowane