RSS

zapisz się: RSS Artykuły

szukaj

Ostatnie wpisy na forum phpbb3

Komentarze 2

Ostatnie wątki na forumJakiś czas temu stworzyłem forum o sNews na silniku phpbb3. Pomyślałem, że fajnie by było mieć na stronie sNews linki do tematów ostatnio poruszanych na forum. Poszperałem troszkę i znalazłem :)

Dzisiejsza modyfikacja dotyczy tylko forum opartym na phpbb3. Autorem skryptu jest administrator forum phpbb - weeb. Dodatek ten można zastosować właściwie na każdej stronie - w takim razie w sNews też. Na początek należy pobrać plik ze skryptem z tej strony.

Należy zauważyć, że skrypt ten działa tylko w przypadku PHP w wersji 5 lub nowszej oraz z rozszerzeniem PHP Data Objects (PDO).

Pobrany plik (topics_anywhere.php) najlepiej umieścić w folderze głównym sNews. Mamy w tym pliku kilka opcji konfiguracyjnych. W pierwszych kilku linijkach należy wpisać dane potrzebne do połączenia z bazą danych naszego forum - takie same jak w pliku "config.php" naszego forum. Jeśli nasz sNews znajduje się na tym samym serwerze co forum phpbb3, to wówczas możemy zamiast danych do połączenia z bazą użyć następującej linijki:

include 'ścieżka/do/forum/config.php';

W skrypcie mamy jeszcze 2 modyfikowalne zmienne - limit i length. Pierwsza opowiada za ilość wyświetlanych ostatnich wątków z forum, a druga za długość wyświetlanego wątku, po której jest urywany (w znakach).

Następnie umieszczamy w pliku naszego CMSa "index.php" w miejscu, gdzie chcemy, aby były wyświetlane ostatnie tematy z forum linijkę, w której pokazujemy ścieżkę do naszego skryptu. W przypadku, gdy będzie to folder główny sNews, to będzie ona wyglądać w ten sposób:

<?php include 'topics_anywhere.php'; ?>

Aby skrypt działał poprawnie nasz plik "index.php" powinien mieć ustawione kodowanie na UTF-8.

Podziel się

Bookmark and Share

  1. Kaszub
    Kaszub napisał(a):

    Tylko jest niestety mały problem, z tego co widzę adresy tematow z phpbb seo nie sa przepisywane w formacie "spider friendly", tylko w domoslnym z phpbb 3

  2. Paweł Landzberg
    Paweł Landzberg napisał(a):

    Tak, racja. Ale seo mod do phpbb3 radzi sobie z tym bez problemu - automatycznie jest przekierowanie 301, więc te adresy się nie indeksują.

Komentowanie zostało zablokowane