RSS

zapisz się: RSS Artykuły

szukaj

Wyszukiwarka dla kilku instalacji sNews w tej samej domenie

Komentarze 0

WyszukiwanieDziś będzie prosto i zwięźle. Na jednej z moich stron opartej na sNews potrzebowałem wyszukiwarkę dla danej strony... Nie byłoby w tym nic trudnego, jednak moja strona składa się z serwisu głównego i kilku subdomen - na każdej oddzielna instalacja sNews. Chciałem, aby wyszukiwarka przeszukiwała wszystkie strony - łącznie z subdomenami.

Jako, że nie wiem jak zrobić, aby wyniki wyszukiwania obejmowały wszystkie instalacje włącznie wymyśliłem prosty sposób. Otóż można skorzystać z wyszukiwarki AdSense. Oprócz reklam tekstowych można wykorzystać silnik Google do wyszukiwania własnej domeny łącznie z subdomenami. Proste rozwiązanie i do tego korzystne, bo czasem z reklam w wyszukiwarce może wpaść jakiś grosik ;)

Kod AdSense dla wyszukiwarki najlepiej umieścić w głównej części strony i oczywiście należy stworzyć dla niej stronę, która będzie pokazała tylko wyniki wyszukiwania.

Jedyna wada to taka, że strony muszą być zaindeksowane w Google, aby były znalezione w tej wyszukiwarce. Ale kto dba o swoje strony, dba też o ich indeksację, także z tym nie powinno być problemów ;) Mam nadzieję, że komuś się przyda takie rozwiązanie.

Podziel się

Bookmark and Share

Komentowanie zostało zablokowane