Site Loader

Programowanie dla dzieci – ogromny plus na rynku pracy

Dostosowanie się do współczesnej rzeczywistości wymaga już nie tylko podstawowej znajomości obsługi komputera. Prawdopodobne jest, że za kilkanaście czy kilkadziesiąt lat programowanie będzie tak pożądaną i oczywistą umiejętnością jak prawo jazdy. Umiejętność programowania jest wielkim plusem na rynku pracy. Tej umiejętności nie sposób przecenić. Programistów potrzebują wielkie korporacje i małe firmy, banki i ośrodki naukowe. Umiejętność programowania jest cennym zasobem człowieka nawet, jeśli nie zostaje on zawodowym informatykiem. Wiele osób przebranżawia się obecnie na programowanie na specjalistycznych kursach. Programowanie dla dzieci umożliwia zdobycie cennych kompetencji zawodowych już na starcie, w niestresującej atmosferze i w formie zabawy.

Ułatwiony start

Rodzice, którzy zapewniają zajęcia z programowania dla dzieci, ułatwiają dziecku start w życie. Będzie ono już o duży krok do przodu przed swoimi rówieśnikami. Programowanie dla dzieci stymuluje rozwój umysłowy uczącej się osoby. Podobne jak w wypadku języków obcych czy gry na instrumencie, naukę tej umiejętności warto zacząć wcześnie, kiedy umysł dziecka jest najbardziej plastyczny i chłonny. Nie każdy bowiem zdaje sobie sprawę, że programowanie jest pewnego rodzaju sztuką. Programowanie to nieoceniony rozwój umiejętności dla dzieci o ścisłych uzdolnieniach, a także okazja dla humanistów do wdrożenia się w inny, nowy sposób myślenia. Warto uświadomić sobie, że programowanie dla dzieci to coś więcej niż nauka konkretnej, określonej umiejętności. To rozwijanie u dziecka abstrakcyjnego myślenia oraz nastawienia na rozwiązanie problemu. Programowanie uczy też dokładności, spostrzegawczości i uważności na szczegóły.    

Rozsądnie wybrać zajęcia dodatkowe

Rodzice zapisują dzieci na różnorodne zajęcia dodatkowe, nie do końca zastanawiając się, na ile dane zajęcia pozalekcyjne będą dla dziecka przydatne w życiu. Pamiętajmy, że doba ma tylko dwadzieścia cztery godziny i cenny jest nie tylko nasz czas, ale też czas naszego dziecka, a uczniowie są coraz bardziej i bardziej przytłoczeni kolejnymi obowiązkami. Dlatego wybierając zajęcia pozalekcyjne, wybierzmy rozsądnie. Spośród licznych zajęć dostępnych w Olsztynie, programowanie dla dzieci jest wyjątkową możliwością.

Programowanie dla dzieci w Olsztynie

Programowanie dla dzieci to w Olsztynie wyróżniająca się oferta. Umożliwia mieszkańcom Olsztyna identyczny poziom edukacji jak w największych miastach w Polsce. Uczestnictwo w tego rodzaju zajęciach może utorować dziecku drogę do studiów informatycznych czy technicznych w Olsztynie, ale także w innych wiodących ośrodkach akademickich. Przed tymi, którzy są inwestują w swój rozwój i edukację, świat stoi otworem. Dużo informacji znajdziesz na stronie: https://www.efektywna-nauka.pl/.

Nie taki diabeł straszny

Pierwszy kontakt dziecka z programowaniem jest bardzo istotny. Ważne jest to, żeby dziecko nie odniosło wrażenia, że temat jest trudny – żeby nie zrazić dziecka do programowania. Programowanie w rzeczywistości wcale nie jest takie trudne, jak by się mogło wydawać. Opiera się ono na sposobie myślenia, który towarzyszy człowiekowi w codziennym życiu: na czym polega problem i jak mogę dojść do jego rozwiązania? Jakie kolejne kroki mogę podjąć? Istotna jest nie tylko wiedza profesjonalna osoby prowadzącej zajęcia, ale także umiejętność jej przekazania i zdolności pedagogiczne. W nauce programowania nie chodzi o podawanie gotowych rozwiązań, ale o pobudzanie myślenia i zachęcanie do samodzielnego rozwiązania problemu. Każdy, kto czegoś się uczy, nieuchronnie popełnia błędy. Dlatego też tak ważne jest, by ten, kto naucza, odznaczał się cierpliwością i potrafił stworzyć wolną od krytyki atmosferę.

admin